Ubytování

Skinny morčátka potřebují teplotu okolo 22 – 25°C. Teplota pod 20°C je pro skinny morče ohrožující na životě.

Ubytování

Jako ubytování pro morčata nabízí spousta internetových i kamenných obchodů nejrůznější klece a boxy.
Skinny morčata my neměla být vystavena průvanu a proto se jako velmi vhodná a navíc levná varianta nabízí Ikea box.
Nemusíte tak utrácet tisícikorunové částky za speciální klece. K dotvoření vhodného prostředí postačí dokoupit pár maličkostí a obydlí včetně vybavení do 700 Kč máte hotové.

Od února 2019 bydlí naše morčátka ve vyrobené morčatárně od truhláře.

Do začátku Vám ale postačí levnější varianta, kterou jsem si původně zařídila takto:

Ikea box velký SAMLA (350 Kč)
Kovové jesličky Trixie 20 x 15 x 10 cm (50 Kč)
Keramické misky Zolux 150 ml – 2 ks (52 Kč x 2)
Napáječka Trixie 500 ml s úchytkou – 57 Kč
Řetízek k uchycení jesliček a pítka (OBI – 1 m) – 60 Kč
Drátek k vytvoření háčků (OBI – 0,5m) – 16 Kč

Vzhledem k tomu, že se mi do boxu nechtělo vrtat, vytvarovala jsem si pomocí kleští jakési háčky, které jsem zavěsila na okraj boxu a současně provlékla řetízkem, který drží jesličky či pítko. Aby se jesličky nehýbaly, přichytila jsem je tavící pistolí na několika místech k boxu. Kroužek držící pítko jsem také tavnou pistolí přidělala přímo na stěnu boxu. Vše se zdálo býti dokonalé, dokud jsem do pítka nenalila vodu.
Protože se spodek pítka nikde neopírá (jako tomu může být u klece), po napuštění vody do lahvičky mi celá nádobka projela kroužkem až na dno boxu. Proto jsem se rozhodla z řetízku vytvořit jakýsi podpůrný systém. Časem jsem zjistila, že řetízek můžete nahradit tak, že na lahev navléknete gumové těsnění či pomocí tavící pistole vytvoříte na lahvi jakýsi lem, který slouží jako zarážka, aby lahev nepropadla.
Až to nemusí vypadat příliš krásně, v praxi funguje výborně a za velmi přijatelnou cenu.
Další výhodou boxu je také to, že Vám morčata nevyhazují ven seno ani podestýlku. Okolí se tedy dá poměrně jednoduše udržovat čisté. Současně také na morčátko skrz průhledné stěny vidíte a i ono má rozhled kolem sebe.

Podestýlka

Podestýlku můžeme zvolit z několika variant. Záleží na našich finančních požadavcích. Chtěla bych upozornit, že skinny morčátka spotřebují 3x více potravy, než chlupatá morčátka a tím pádem také nadělají více odpadu. Výměna podestýlky je vhodná jednou za dva dny. Z toho vyplývá, že podestýlky je zapotřebí daleko více, než u chlupáčů.
Na výběr máme z těchto variant:
HOBLINY z tvrdého dřeva, nesmí prášit. Nepleťte si si pilinami – ty jsou naprosto NEVHODNÉ! Doporučuji nakupovat ve větším balení, vycházejí levněji.
ASAN je především vhodný pro alergiky, ale je finančně náročný.
PELETY jsou tvrdé, mohou způsobit otlaky. Dobře pohlcují pachy v vlhkost. Nutno kombinovat s velkou vrstvou hoblin.
LÁTKOVÁNÍ – momentálně jsem přešla z hoblin na podložky DRYBED, které případnou moč propustí a morčátko zůstane stále v suchu. Pod drybed je ovšem potřeba dát buď jednorázovou absorbční podložku, nebo PRATELNOU. V místě, kde je seník dávám místo podložky drybed koupelnovou PĚNOVOU podložku, protože se do ní seno nechytá.

Výbava do boxu
Jesličky
 na senomorčata si na seno nešlapou a nečůrají.
Misky – vhodné jsou keramické, lehké plastové morče převrhne.
Napáječka – s kuličkou a plastovou nádobou. Vodu v žádném případě nedáváme do misek, rychle se pak znečistí.