Strava

Skinny morče sní 3 x více potravy než chlupaté morče. Má zrychlený metabolismus a protože je nahaté, potřebuje k udržení stálé tělesné teploty daleko více energie, kterou získává z potravy. Proto je pro skinny morče velmi důležité, aby mělo neustále kolem sebe hromádky jídla.
Morče si neumí vyrobit vitamín C, proto je nutné, aby ho získalo z potravy a je vhodné ho přidávat i do vody.

Strava

Voda – musí mí neustále k dispozici čerstvou vodu pokojové teploty. Vodu měníme každý den.
Seno – je hlavním zdrojem vlákniny, která je důležitá pro správnou funkci trávicího ústrojí. Přežvykováním sena si morče obrušuje zuby. Je nutné, aby ho mělo morče neustále k dispozici.
Seno skladujte v prodyšných obalech, aby se nezapařilo!
Seno by mělo tvořit 80% potravy.
Tráva – musí být čerstvá a nesmí se zapařit. Trávou můžete nahradit zeleninu. Nebojte se vyzkoušet i bylinky, jako například bazalka, máta, hluchavka.
Zelenina – základem by měla být kořenová zelenina (mrkev, celer, petržel). Můžete doplnit ale i salátem, okurkou, paprikou. Pozor dejte na zeleninu, která může způsobit nadýmání (luštěniny, cibule apod.)
Zelenina by měla tvořit 10% potravy.
Ovoce  – obsahuje cukry, ale není potřeba se mu vyhýbat. Zkusit můžete jablka, borůvky, hroznové víno, jahody.
Ovoce by mělo tvořit 5% potravy.
Granule – u výběru granulí dávejte pozor na složení. Ne všechny granule nabízené na našem trhu, jsou zcela vhodné. Doporučuji vybírat granule s přidaným vitamínem C. Naše morčátka dostávají granule Brit.
Granule by měly tvořit 5% potravy.

Přilepšit můžete morčatům směsí krmiva. Naše morčátka si oblíbila tuto. Velmi rádi mají také bylinné tyčinky. Také u nich dávejte pozor na správné složení. Není vždy pravidlem, že ty nejdražsí, jsou ty nejlepší.
A jako občasnou mlsku jim můžete dát také pšeničné či ovesné vločky.